Ochrona oczu i twarzy

Oczy to jeden z najdelikatniejszych i najbardziej skomplikowanych narządów w organizmie ludzkim. Podrażnienie oczu lub ich uszkodzenie spowodowane kontaktem z odpryskami ciał stałych , strumieniem gorącej lub żrącej cieczy może doprowadzić do nieodwracalnych zmian lub nawet całkowitej utraty wzroku. W sytuacjach, gdy nie można uniknąć zagrożeń lub nie można ich wystarczająco ograniczyć za pomocą środków ochrony zbiorowej lub odpowiedniej organizacji pracy, należy stosować środki ochrony indywidualnej.

 

PRZYŁBICE SPAWALNICZE

W procesach spawania metali promieniowanie emitowane przez łuk elektryczny i płomień gazowy może powodować poważne uszkodzenia oczu i twarzy spawacza. Przyłbice spawalnicze Translight ® są przyłbicami uniwersalnymi, przeznaczonymi do wszystkich metod i technologii spawania.

 

przyłbica translight

TRANSLIGHT

przyłbice spawalnicze predator

PREDATOR

shadow

SHADOW

multiview

MULTIVIEW

nitro

NITRO

boss

GADIATOR BOSS

hsl100

HSL100

przyłbica ochronna gadiator-nex

GADIATOR NEX GEN

indywidualne

INDYWIDUALNE URZĄDZENIA
FILTROWENTYLACYJNE

tl-helm

PRZYŁBICA TL Z HEŁMEM

 

AUTOMATYCZNE FILTRY SPAWALNICZE

Dobór odpowiedniego stopnia ochrony filtra zależny jest od typu procesu spawania i techniki spawania. W zależności od warunków stosowania może być użyte kolejne większe lub kolejne mniejsze oznaczenie filtra.

 

2110

FILTR 2110

2130

FILTR 2130

2200

FILTR 2200

350

FILTR 350

360

FILTR 360

370

FILTR 370

390

FILTR 390

nex-gen

FILTR NEX GEN

2400

FILTR 2400

 

OKULARY OCHRONNE

 

oracle

ORACLE

nemesis

NEMESIS

element

ELEMENT

hellasier

HELLRASIER

 

HEŁMY IZOLUJACE DO PIASKOWANIA I ŚRUTOWANIA

 

mh213

MH 213/6S

mh213-7s

MH 213/7S

mh213-peleryna

MH 213 Z PELERYNĄ

< Powrót do listy kategorii

Stworzenie odpowiednich warunków pracy staje się w coraz ważniejszym elementem w profesjonalnym zarządzaniu firmą. Odpowiednio wyposażone stanowisko pracy spawacza, umożliwia efektywną i wydajną pracę bez narażania jego zdrowia na groźne choroby zawodowe.

Nową generację urządzeń do filtracji dymów i pyłów spawalniczych, zaprojektowano w oparciu o doświadczenia i wiedzę zebraną w nowoczesnym przemyśle metalowym. Istotnym elementem stanowiska spawalniczego jest właściwie dobrana filtrowentylacja.

PROGAM FILRTOWENTYLACJI STANOWISKA SPAWALNICZEGO:

RAMIONA ODCIĄGOWE

ultra-flex

ULTRA FLEX

ergo

ERGO

ergo-flex

ERGO FLEX

ergo-kos

ERGO KOS-AL

ergo-ex

ERGO EX

 

MOBILNE URZĄDZENIA FILTROWENTYLACYJNE

mfd

MFD

matrix

MATRIX 1000

rak-1mg

RAK 1 MG

dragon

DRAGON VAC

ufon

UFO N

splendid

SPLENDID VAC

rak

RAK

 

URZĄDZENIA FILTRACYJNE WYSOKIEGO PODCIŚNIENIA

tender

TENDER

rapid

RAPID

 

STACJONARNE URZĄDZENIA FILTRUJĄCE

ufo4mn

UFO 4MN

strong

STRONG

 

STANOWISKA SPAWALNICZE

ergo-stw

ERGO STW

lanst2

LAN ST 2

 

WYSIĘGNIKI OBROTOWE

ro

RO

 

WENTYLATORY

wentylator-std

STANDARDOWE

wentylator-antywybuch

W WYKONANIU
PRZECIWWYBUCHOWYM

< Powrót do listy kategorii

Przed promieniowaniem występującym w procesach spawania należy chronić nie tylko spawacza, powinno być chronione środowisko jego pracy i otoczenie mogące mieć potencjalny kontakt z technologicznym procesem spawania. Parawany spawalnicze, osłony, ścianki spawalnicze i ochronne, są jedną z najczęstszych i najprostszych form ochrony stosowanych w miejscu pracy spawacza. Przesłony, parawany, stanowiska osłonowe, nie tylko eliminują promieniowanie, zmniejszają rozprzestrzenianie się gazów i dymów spawalniczych, chronią przed gorącymi odpryskami, zmniejszają hałas, są lekkie i łatwe w montażu.

Z uwagi na zróżnicowany charakter procesów technologicznych i specyfikę środowiska pracy w zakładach produkcyjnych , proponujemy szeroki asortyment parawanów i stanowisk przesłonowych. Najlepiej sprawdzającą się metodą jest indywidualny dobór przesłony uwzględniający wszystkie czynniki mogące mieć istotny wpływ na bezpieczeństwo osób uczestniczących w procesie technologicznym oraz eksploatację i trwałość przesłon.

Proponujemy bezpłatne doradztwo i pomoc w doborze odpowiedniej formy ochrony w środowisku pracy spawacza zadzwoń : tel. 531 526732 (531 LANSEC ) lub napisz do nas >

Konstrukcje parawanów objęte są 10 letnią gwarancją, minimalny gwarantowany okres absorpcji promieniowania emitowanego w procesach spawania dla przesłon spawalniczych wynosi 5 lat.


STANOWISKA SPAWALNICZE, PRZESŁONY SPAWALNICZE I OCHRONNE

stanowiska1

OSŁONA STANOWISK
LANSARC OR 1400 X 0,4 MM

stanowiska2

KABINY SPAWALNICZE
LANSARC 0R 570 X 1 MM

stanowiska3

PRZESŁONA OCHRONNA
LANSARC R0 G 0,4 MM

stanowiska4

PRZESŁONA STANOWISK
LANSARC OR 300 X 2 MM

STANOWISKA OSŁONOWE ROBOTÓW PRZEMYSŁOWYCH

roboty1

STANOWISKO OSŁONOWE

roboty2

OSŁONA P. ODPRYSKOWA OR

roboty3

OSŁONA P. ODPRYSKOWA FE

Folie ochronne produkowane są z miękkiego plastyfikowanego  polichlorku winylu o grubościach 0,4; 1; 2; 3; 5 mm,. Mogą być stosowane jako: spawalnicze z dodatkiem odpowiednich barwników pochłaniających nadfiolet i podczerwień w kolorach (czerwonym – LANSARC OR, brązowym – LANSARC FE, ciemno zielonym – LANSARC R9 ), przeciwodpryskowe, dźwiękochłonne, chroniące przed kurzem i wilgocią ( LANSARC R0 – przezroczyste ).

View the embedded image gallery online at:
https://lansec.pl/9-oferta.html#sigProId9740fc86f9

 ZASŁONY SPAWALNICZE I OCHRONNE LANSARC®

Zasłony produkowane są o standardowej szerokości S 1400 mm i wysokości H od 1600 do 3000 mm ( co 200 mm ). W górnej części zatopionych jest 7 wzmocnień otworów ( oczek ) ułatwiających zawieszenie zasłony . Na brzegach znajdują się zatrzaski umożliwiające spinanie zasłon na dowolną szerokość. Do niewątpliwych zalet zasłon jest ich niewielka masa, możliwość zawieszenia na każdej istniejącej konstrukcji oraz możliwość zsuwania i rozsuwania.

 

spawalnicze1 spawalnicze2 spawalnicze3 spawalnicze4

ZASŁONY LAMELOWE I OCHRONNE LANSARC®

W wyniku doświadczeń opracowano produkt nazwany zasłonami lamelowymi, łączący wysoką elastyczność zasłon z konstrukcyjnymi zaletami lameli.W górnej części zasłony lamelowej znajdują się cztery wzmocnione otwory, umożliwiające zawieszenie na dowolnej konstrukcji. Standardowa szerokość zasłony lamelowej wynosi S 570 mm, łączna szerokość zakładki 70 mm – efektywna powierzchnia krycia 500 mm, długość od 1600 mm do 3000 mm co 200 mm. Paskowa konstrukcja umożliwia wejście i opuszczenie miejsca pracy, transport przedmiotów do obróbki w dowolnym punkcie stanowiska .

lamelowe1 lamelowe2 lamelowe3 lamelowe4

 

LAMELE SPAWALNICZE I OCHRONNE LANSARC®

Pasy folii o grubości 2 do 5 mm i szerokości 300 mm tworzą grupę zwaną lamelami Mocowane są specjalnymi uchwytami do konstrukcji nośnej. Lamele zaleca się stosować w miejscach gdzie panuje duże natężenie ruchu spowodowane przemieszczaniem się ludzi , towarów , środków transportu. Zaletą lameli jest duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, odpryski, dobrze tłumią hałas.

lamele1 lamele2 lamele3 lamele4

 

MATERIAŁY ŻAROODPORNE

Materiały żaroodporne – zasłony, maty, koce żaroodporne stosuje się do ochrony ludzi i przedmiotów przed gorącymi odpryskami i iskrami towarzyszącymi procesom spawania, cięcia i szlifowania. Koce , maty pokryte są specjalną niepalną powłoką która jednocześnie zwiększa ich odporność na uszkodzenia mechaniczne. Temperatura eksploatacji materiałów żaroodpornych kształtuje się w granicach od 500°C do 3000°C .

zaroodporne1 zaroodporne2 zaroodporne3

< Powrót do listy kategorii

Przyłbice spawalnicze - parametry techniczne

Poniżej prezentujemy parametry techniczne dostępnych w naszej ofercie przyłbic spawalniczych. W naszym asortymencie znajdą Państwo zarówno dostosowane do spawania MIG, MAG, TIG a także innych metod spawania łukowego. Poszczególne modele różnią się sposobami zasilania. Mogą być wspomagane bateriami bądź też zasilane za pomocą słońca lub samych baterii. Przyłbice spawalnicze różnią się również między sobą czasem zaciemniania, czasem rozjaśniania oraz regulacją stopnia zaciemniania. Parametrów, na które przy zakupie warto zwrócić uwagę jest znacznie więcej, jednak te należą do kluczowych. Zanim zdecydują się Państwo na konkretny model, należy określić jakie wymagania muszą spełniać przyłbice, które mają być używane na stanowisku pracy. Nasz sprzęt spełnia wszystkie niezbędne normy i gwarantuje bezpieczeństwo podczas pracy. Sugerujemy dokładne przeanalizowanie przedstawionej przez nas oferty i sprawdzenie dokładnych parametrów naszych przyłbic. Na pewno znajdą Państwo model, który będzie spełniał Państwa oczekiwania. Zapraszamy do przeanalizowana poniższej tabeli.

 

 

Translight 330

(st. ochrony 5÷14N)

PREDATOR

Translight

ECO

(2130/2131)

PREDATOR

Translight

Eco Plus

(350)

PREDATOR

Translight

3N1

(NexGen)

PREDATOR

Translight

TURBO

Uniwersalna

(TL 2200)

PREDATOR

Translight

TURBO IN

( TL 360)

PREDATOR

Translight

TURBO EX

( TL 360 EX)

PREDATOR

Translight

TURBO

IN MAX

(TL 370)

PREDATOR

Translight

TURBO IN MAX HTLS (TL 390)

PREDATOR

Translight

TURBO EX

HTLS

(TL 390 EX)

Technologia okna aktywnego

 

 

 

TN

 

Surface-Mode

 

Surface-Mode

 

TN

 

Surface-Mode

 

Surface-Mode

 

Surface-Mode

 

Surface-Mode

 

Surface-Mode

 

Ochrona UV/IR

 

 

do 16 N

 

do 16 N

 

do 16 N

 

do 16 N

 

do 16 N

 

do 16 N

 

do 16 N

 

do 16N

 

do 16 N

 

do 16 N

 

Czas zaciemniania

 

 

-

 

0,2 ms

 

0,04 ms

 

0,1 ms

 

0,1 ms

 

0,04 ms

 

0,04 ms

 

0,04 ms

 

0,04 ms

 

0,04 ms

 

Czas rozjaśnienia

 

-

 

stały

0,2 s

 

regulowany

0,1 do 1 s

 

regulowany

0,1 do 1 s

 

automatycznie regulowany

od 0,1 do 1 s

 

 

regulowany

0,1 do 1 s

 

regulowany

0,1 do 1 s

 

regulowany

0,1 do 1 s

 

regulowany

0,1 do 1 s

 

regulowany

0,1 do 1 s

 

Stopień ochrony przy: rozjaśnionym polu widzenia/ zaciemnionym polu widzenia

 

 

 

3/10

4/11

 

3/10

3/11

 

 

3/9-12

szlifowanie : 4

cięcie : 5

spawanie : 9-12

 

4 /9-13

 

3 /9-12

 

3/9-12

 

4/9-12

 

3/9-12

 

3/9-12

 

Regulacja stopnia zaciemnienia

 

 

stała

2 stopnie LOW/HI

z możliwością

przesunięcia

o 1 lub 2 N

 

 

stała

 

z możliwością przesunięcia

o 1 lub 2N

 

płynna

 

wewnątrz na filtrze

 

płynna

 

wewnątrz na przyłbicy

9 do 13 N

 

 

płynna

 

wewnątrz na filtrze

9 do 12 N

 

płynna

 

na zewnątrz

przyłbicy

10-13 N

 

płynna

 

wewnątrz na filtrze

9-12 N

 

płynna

 

wewnątrz na filtrze

9-12 N

 

płynna

 

na zewnątrz przyłbicy

9-12 N

 

Zasilanie

 

 

Ogniwa słoneczne

 

Ogniwa słoneczne wspomagane bateriami

typu AAA

 

 

Baterie typu AAA

 

( Neogen- ogniwa słoneczne)

 

 

Ogniwa słoneczne

 

Baterie

typu AAA

 

Ogniwa słoneczne

wspomagane

bateriami

typu AAA

 

Baterie

typu AAA

 

Baterie

typu AAA

 

Baterie

typu AAA

 

Wymiary filtru

[ mm ]

 

 

 

90 x 110 x 4

 

90 x 110 x 12

 

90x110 (114x133)

 

 

90x110x8,5

 

90x110x12

 

90x110x12

 

90x110x12

 

90 x 110 x 12

 

90x110x12

 

Pole widzenia

 

 

 

96 x 41 mm

 

96 x 40 mm

 

98x67

 

97 x 47 mm

 

96 x 40 mm

 

96 x 40 mm

 

98 x 63 mm

 

98 x 63 mm

 

98 x 63 mm

 

Masa całkowita przyłbicy

 

 

370 g

 

370 g

 

425 g

 

425 g

 

400 g

 

425 g

 

425 g

 

425 g

 

425 g

 

425 g

 

Zalecane stosowanie

 

Wszystkie metody spawania łukowego

 

Spawanie elektryczne el. otuloną, met. MIG/MAG, TIG (I>50A), cięcie strumieniem plazmy (I>5A)

 

Wszystkie metody spawania łukowego

 

Wszystkie metody spawania łukowego

 

Wszystkie metody spawania łukowego

 

Wszystkie metody spawania łukowego

 

Wszystkie metody spawania łukowego

 

Wszystkie metody spawania łukowego

 

Wszystkie metody spawania łukowego

 

Wszystkie metody spawania łukowego

 

Filtr w obudowie wodoodpornej

 

 

 

tak

 

tak

 

tak

 

nie

 

tak

 

tak

 

tak

 

tak

 

tak

 

Informacje dodatkowe

 

 

Do spawania inwertorem pulsowym i metodą TIG (I>50A) zaleca się Eco Plus

 

 

SENSITIVITY

DELAY

ZUOK

 

SENSITIVITY

DELAY

ZUOK

 

 

SENSITIVITY

 

 

SENSITIVITY

DELAY

HTLS

ZUOK

4 sensory

 

 

SENSITIVITY

DELAY

HTLS

ZUOK

4 sensory

 

SENSITIVITY

DELAY

HTLS

ZUOK

 

SENSITIVITY

DELAY

HTLS

ZUOK

 

SENSITIVITY

DELAY

HTLS

ZUOK

 

SENSITIVITY – regulator czułości
DELAY – regulator czasu rozjaśnienia pola widzenia
HTLS – umożliwia odczyt parametrów na urządzeniach spawalniczych w przypadku zastosowania wskaźników LED
ZUOK – zintegrowany z filtrem uchwyt do szkieł korekcyjnych. Szkła korekcyjne : 0,75 ; 1,00 ; 1,25 ; 1,75 ; 2,00 ; 2,25 ; 2,50.